Nagrody dla naszych uczennic

W konkursie pt. "Źródła natury", organizowanym przez LP w Nałęczowie upamiętniającym 100. rocznicę śmierci Józefa Chełmońskiego I. miejsce zajęła uczennica naszej Szkoły z klasy III tf Kamila Ostaszewska, a jedno z wyróżnień trafiło do Magdaleny Mortel, również z klasy III tf.
Serdecznie gratulujemy laureatkom i nauczycielowi prowadzącemu - Urszuli Wyrzykowskiej!

http://www.lpnaleczow.com/?cat=14&id=0

 

Wystawa pedagogów Liceum Plastycznego w Supraślu

17 października, w piątkowy wieczór w Galerii im. Sleńdzińskich w Białymstoku odbył się wernisaż wystawy artystów - pedagogów Liceum Plastycznego w Supraślu.
Tytułowa DROGA to różne postawy twórcze.

Różne drogi, różne realizacje...

Więcej…

 

Dzień Edukacji Narodowej

Oto jak wyglądały obchody Dnia Edukacji Narodowej Anno Domini 2014 w Naszej Szkole.

Relacja fotograficzna.

 

Inspirator - Paweł Kwiatkowski

Pierwszego października odbyło się otwarcie wystawy grafiki Pawła Kwiatkowskiego w szkolnej Galerii pod Plafonem. Zobaczyliśmy pełne emocji widzenie człowieka przez Artystę. A potem było już tylko lepiej. Paweł w ramach projektu INSPIRATOR raczył nas opowieściami o twórczości, determinacji, sile oraz uczelni w  Łodzi, w której studiował a teraz jest jej wykładowcą. Nie obyło się oczywiście bez wspomnień- Paweł jako absolwent również i  naszej Szkoły z rozrzewnieniem wspominał czasy Plastyka..

Więcej…

 

Konkurs Technotalent 2014

Fundacja Technotalenty i Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego zapraszają do udziału w konkursie Technotalent 2014. Do wygrania 30 tys. zł oraz nagrody specjalne.

Uczestnikami konkursu mogą być osoby w wieku od 18 do 30 lat, które realizują, zrealizowały lub planują zrealizować innowacyjne projekty techniczne, wzornicze lub społeczne.

Więcej…

 

Plener malarsko-fotograficzny w Krzeszowie

Krzeszów od wieków, za sprawą Ojców Cystersów, był miejscem przenikania się religii i sztuki. Dziś ponownie, za sprawą Opiekunów Sanktuarium, stał się miejscem rozwoju talentu młodych artystów. W dniach 22 – 26 września, w Krzeszowskim Opactwie odbył się plener malarsko-fotograficzny, w którym wzięli udział nasi uczniowie oraz warsztaty dla młodzieży okolicznych szkół, w których młodzież z Plastyka dzieliła się swymi umiejętnościami  z pozostałymi  uczestnikami pleneru.

W plenerze i warsztatach, oprócz uczniów naszej szkoły, wzięli udział reprezentanci:
Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej Górze
Zespołu Szkół Nr 1 w Kamiennej Górze
Zespołu Szkół w Krzeszowie
Gimnazjum im. Żołnierzy Sybiru w Lubawce

Więcej…

 

stat4u