Wyniki konkursu plastycznego dla gimnazjalistów

W dniu 17 lutego 2015 jury w składzie: Małgorzata Niedzielko, Marta Muszyńska Józefowicz, Małgorzata Józefowicz, Beata Wilczyńska, Katarzyna Zabłocka, oceniło i nagrodziło prace przysłane na konkurs plastyczny pt. AUTOPORTRET.

Więcej…

 

IV konkurs literacki - Artur Grottger słowem malowany

20 lutego /piątek/ 2015 roku o godz. 12.00 w LICEUM PLASTYCZNYM IM. ARTURA GROTTGERA w Supraślu odbędzie się rozstrzygnięcie IV edycji Wojewódzkiego Konkursu i Turnieju Literackiego "Artur Grottger słowem malowany".
W programie:
- spektakl przygotowany przez młodzież LP: "Artur Grottger - dawniej i dziś",
- rozdanie nagród laureatom,
- zwiedzanie, odrestaurowanego w zeszłym roku, Pałacu Buchholtza i pracowni szkolnych.

Bardzo serdecznie zapraszamy.

 

Więcej…

 

Konkurs plastyczny dla uczniów III klas gimnazjów 2015

X edycja konkursu plastycznego dla uczniów III klas gimnazjum

AUTOPORTRET - podobizna artysty wykonana przez niego samego. Często pełni funkcję narzędzia samopoznania i autorefleksji.

Artyści na autoportretach ukazują się w bardzo różny sposób np.: przy pracy, z rodziną lub przyjaciółmi. Przedstawiają się jako postacie historyczne, biblijne albo mitologiczne.

Wielu artystów malowało autoportrety niemal przez całe swoje życie m.in. Rembrandt van Rijn, Vincent van Gogh, Stanisław Wyspiański.

Więcej…

 

Kurs przygotowawczy do egzaminów wstępnych

Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Artystycznej EduArt w Supraślu
organizuje Kurs przygotowawczy do egzaminów wstępnych do Liceum Plastycznego w Supraślu.

Więcej informacji...

 

Wystawa prac uczniów Liceum Plastycznego pt.: "Otwórz oczy"

Serdecznie zapraszamy na wystawę  pt.: "Otwórz oczy", prac uczniów Liceum Plastycznego im. Artura Grottgera w Supraślu. Prace powstały w pracowni Podstaw Projektowania prowadzonej przez art. plastyka Monikę Sienkiewicz. Prezentowane są: kompozycje liternicze, realizacje w formie znaku graficznego, obrazowanie wybranych zagadnień percepcji widzenia, projektowe ćwiczenia z zakresu zmiany struktur, kompozycje przestrzenne,  makiety, plakaty autorskie i społeczne. Wystawę można oglądać w Galerii Młodych Młodzieżowego Domu Kultury na ul. Warszawskiej 79 A.

Więcej…

 

Pożegnanie Profesora Stefana Wyszkowskiego

Dziś, w listopadowy rześki poranek w obecności całej społeczności szkolnej podziękowaliśmy Stefanowi Wyszkowskiemu za długoletnią pracę w naszej Szkole.
Nie obyło się bez wzruszeń...
Panie Stefanie, dziękujemy!

Relacja fotograficzna

 

stat4u