Spotkanie rodziców z wychowawcami i nauczycielami

Serdecznie zapraszamy rodziców na spotkanie z wychowawcami i nauczycielami w niedzielę 18 września o godz. 11. Spotkanie rodziców z kierownikiem i wychowawcami w internacie odbędzie się o godz. 12:30.

Warsztaty z mistrzem ilustracji Józefem Wilkoniem

W dniu 7 września w LP Supraśl odbyło się spotkanie z mistrzem ilustracji Józefem Wilkoniem. Artysta przybliżył tajniki swojego warsztatu. Twórcze, inspirujące spotkanie pozostawiło w młodych adeptach sztuki swój malarski ślad. FOTORELACJA

Wyprawka szkolna

Istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2016 r. – „Wyprawka szkolna”.

W bieżącym roku szkolnym programem są objęci uczniowie posiadający orzeczenie o niepełnosprawności :

- słabowidzący,

- niesłyszący,

- słabosłyszący,

- z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,

- z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,

- z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,

- z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,

- z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej.

Wnioski oraz szczegółowe informacje można otrzymać w gabinecie pedagoga.

Kinga Kujawa

Ważne terminy:

Terminy egzaminów:

23-08-2016 godz. 10:00 - egzamin poprawkowy z tkaniny artystycznej.
23-08-2016 godz. 10:30
- egzamin poprawkowy z historii sztuki.

26-08-2016 godz. 10:00 - egzamin dyplomowy - część praktyczna.
26-08-2016 godz. 11:00 - egzamin dyplomowy - część teoretyczna.

26.08.2016 Egzaminy poprawkowe:

historia sztuki godz. 9:00
matematyka godz. 11:00
rzeźba  godz. 11:00

26-08-2016 - dzień gotowości do pracy.

29-08-2016 godz. 10:00 - Rada Pedagogiczna, szkolenie BHP.

Plastix nr 4

Krótki życiorys Roya Lichtensteina.

Gdy w latach 40 XX w. komiksy zaczęły być coraz bardziej popularne, stały się również inspiracją dla wielu artystów w ich późniejszej twórczości. Przykładem może być np. Roy Lichtenstein - amerykański malarz, grafik i rzeźbiarz tworzący w nurcie pop-artu, który masowo czerpał inspiracje z komiksowych rysunków.

Artysta urodził się w Nowym Jorku  27 października 1923 r. Już jako młody człowiek interesował się rysunkiem. W latach 30. spędzał dużo czasu szkicując portrety muzyków koncertujących w pobliskich muzycznych klubach.

Na początku swojej kariery tworzył prace w popularnym wtedy nurcie abstrakcyjnego ekspresjonizmu. Lichtenstein studiował malarstwo na uniwersytecie w Ohio w latach 40. XX w., a już w 1951 odbyła się jego pierwsza poważna wystawa.

W latach 60. artysta zainteresował się pop-artem. Na swoje płótna zaczął przenosić postacie z komiksów i przedmioty codziennego użytku. Pierwszym takim jego dziełem był obraz pt. „Look Mickey”, który przedstawiał wszystkim dobrze znaną Myszkę Miki i Kaczora Donalda.

Od tamtej pory inspiracje czerpał przede wszystkim z komiksów, reklam, oraz z obrazów innych malarzy, które przerabiał, interpretował na swój własny sposób. Przykładem takiego dzieła może być odwzorowanie słynnej Mona Lisy.

W 1965 r Roy Lichtenstein reprezentował USA na Międzynarodowym Biennale w Wenecji. W drugiej połowie lat 60 stworzył także cykl obrazów pt. „Brushstrokes”, parodiując przy tym swój dawny styl –abstrakcyjny ekspresjonizm, a w latach 70. i 80. tworzył abstrakcyjne cykle „Mirrors”, które do złudzenia przypominały lustra.

Najbardziej znane i najpopularniejsze dzieła artysty to  „Oh, Jeff...I Love You, Too...But...” , „Drowning Girl”, „Whaam!” i „ Look Mickey”, a najdroższym jego obrazem jest „Nurse” , który w 2015 r został sprzedany za 95,365,000 dolarów!

Roy Lichtenstein zmarł 29 września 1997 w Nowym Jorku.

Uważam, że był jednym z najwybitniejszych artystów swojego pokolenia. Wprowadził wiele nowości do świata sztuki, a jego obrazy są nadal wystawiane w największych muzeach i galeriach na świecie.

Maria Tołwińska