IV konkurs literacki - Artur Grottger słowem malowany

Liceum Plastyczne im Artura Grottgera zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych woj. podlaskiego do udziału w IV edycji konkursu literackiego „Artur Grottger poezją malowany”.
Pragniemy zainteresować młodych ludzi twórczością i osobowością polskiego malarza, pokazać jego wielki patriotyzm, upowszechnić jego dzieła rysunkowe i malarskie. Zachęcamy do owocnych poszukiwań i życzymy weny twórczej!

Więcej…

 

Pożegnanie Profesora Stefana Wyszkowskiego

Dziś, w listopadowy rześki poranek w obecności całej społeczności szkolnej podziękowaliśmy Stefanowi Wyszkowskiemu za długoletnią pracę w naszej Szkole.
Nie obyło się bez wzruszeń...
Panie Stefanie, dziękujemy!

Relacja fotograficzna

 

Warsztaty animacji z Jeffem Chiba Sternsem

Warsztaty animacji YELLOW STICKY NOTES – ANIJAM z Jeffem Chiba Sternsem

miejsce: Liceum Plastyczne w Supraślu
Koszt warsztatów: 30 zł – ilość miejsc ograniczona

Anijam to kreatywna forma warsztatowa łącząca wspólną pracę z indywidualnym podejściem do tematu i formy tradycyjnej rysunkowej animacji. Z pozoru zwyczajne środki jakimi mogą być małe żółte karteczki i flamaster, wykorzystywane przez wybitnego kanadyjskiego animatora młodego pokolenia - Jeffa Chiba Stearnsa - doskonale sprawdzają się podczas pracy filmowej. Tak z doświadczonymi (Yellow Sticky Notes: Canadian Anijam) jak i początkującymi animatorami dając współtworzącym okazję do eksploracji zróżnicowanych tematów i zagadnień. Taką formę ekspersji doceniono nagrodami i wyróżnieniami na wielu festiwalach.

Więcej…

 

ŻUBROFFKA 2014

Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA odbywa się w Białymstoku od 2006 roku. Podczas festiwalu, o nagrody w sześciu konkursach walczy kilkadziesiąt – wyselekcjonowanych spośród ponad tysiąca – filmów z całego świata. Są to konkursy: Okno na Wschód (filmy z Europy Środkowo-Wschodniej), Cały ten Świat (dzieła twórców z reszty świata), Amatorzy, Studenci i Niezależni (filmy z Polski) oraz Kids (filmy dla dzieci oceniane przez dzieci). Wśród startujących w konkursach filmowców przyznawanych jest kilkanaście nagród, w tym GRAND PRIX Festiwalu (2.000 euro), będąca szansą na światową dystrybucję filmu przez ShortsTV. Nagrody przyznaje międzynarodowe jury.

Więcej…

 

Inspirator - Iza Tarasewicz

Ostatnie spotkanie z cyklu Inspirator upłynęło nam na poznaniu sylwetki jednej z najciekawszych polskich artystek młodego pokolenia - Izy Tarasewicz. W ramach projektu Inspirator Iza opowiedziała o swoim pochodzeniu, wykształceniu, kształtowaniu zainteresowań, oraz obecnym projekcie nad którym pracuje. Prace Izy stworzone podczas pobytu rezydencyjnego w Berlinie będzie można zobaczyć już 14 listopada w Galerii Arsenał w Białymstoku.

Więcej…

 

Nagrody dla naszych uczennic

W konkursie pt. "Źródła natury", organizowanym przez LP w Nałęczowie upamiętniającym 100. rocznicę śmierci Józefa Chełmońskiego I. miejsce zajęła uczennica naszej Szkoły z klasy III tf Kamila Ostaszewska, a jedno z wyróżnień trafiło do Magdaleny Mortel, również z klasy III tf.
Serdecznie gratulujemy laureatkom i nauczycielowi prowadzącemu - Urszuli Wyrzykowskiej!

http://www.lpnaleczow.com/?cat=14&id=0

 

stat4u