Życzenia świąteczne

Literacki Triumf uczennicy z klasy IV tf Adrianny Konopki

Miło nam poinformować społeczność szkoły oraz naszych sympatyków, że Adrianna Konopka uczennica kl. IV tf została główną laureatką  i otrzymała Grand Prix V Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „LITERACKI SMS – POEZJA I PROZA NA 160 ZNAKÓW”. Konkurs ten zdobył już sobie szeroką renomę w kraju i wielu ważnych patronów, nawet Pani Minister Edukacji Narodowej.

Gratulujemy Adzie i życzymy dalszych sukcesów. W tym miejscu można znaleźć inne zwycięskie teksty i obejrzeć relację z uroczystości:

Rozstrzygniecie IV Wojewódzkiego Konkursu i Turnieju Literackiego „Artur Grottger słowem malowany”

Konkurs odbywał się pod patronatami: Podlaskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Podlaskiego, Burmistrza Supraśla, KMPO i W NSZZ „Solidarność” w Białymstoku oraz Oddziału Okręgowego Narodowego  Banku Polskiego w Białymstoku.

Dzień 20 lutego 2015 roku był prawdziwym świętem sztuki:  literatury i malarstwa. Na uroczystość rozstrzygnięcia IV edycji Konkursu i Turnieju Literackiego przybyli laureaci Konkursu wraz z opiekunami  oraz Burmistrz Supraśla, pan Radosław Dobrowolski.  Jury w składzie: prof. Elżbieta Dąbrowicz, prof. Danuta Zawadzka, pracujące na co dzień w Zakładzie Oświecenia i Romantyzmu Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu w Białymstoku oraz Jan Leończuk, dyrektor Książnicy Podlaskiej, reprezentował ostatni z wymienionych i zarazem przewodniczący Jury.

Szkolny Konkurs Literacki „Artur Grottger słowem malowany”

Od października do stycznia w naszym liceum trwał, jak co roku, szkolny etap konkursu literackiego „Artur Grottger” słowem malowany”. W wyniku obrad komisji aż trzech uczniów zostało uhonorowanych równorzędną pierwszą nagrodą: Bartosz Kolczykiewicz z kl. III sg, Katarzyna Dulko z kl. II sg i Adrianna Konopka z kl. IV tf.
Ponadto w konkursie zostały wyróżnione następujące osoby: Karolina Sokólska z kl. I tf,  Paweł Wajgert z kl. II tf i Karolina Wysocka z kl. II tf. Zwycięskie i wyróżnione teksty skierowano na IV edycję Wojewódzkiego Konkursu i Turnieju Literackiego „Artur Grottger Słowem malowany”.

Zwycięzcom gratulujemy i trzymamy za nich kciuki!

Stypendia artystyczne dla uczniów naszej szkoły

Miło nam poinformować wszystkich uczniów, pracowników i sympatyków naszej szkoły, że w tym roku aż cztery uczennice Liceum Plastycznego w Supraślu otrzymały Roczne Stypendium dla Uczniów Uzdolnionych Artystyczne, przyznawane przez Marszałka Województw Podlaskiego. Są to uczennice klasy IV tf: Kamila Borys, Marta Jankowska, Anna Narel oraz uczennica klasy II sg Katarzyna Dulko.

Gratulujemy wyróżnionym i życzymy dalszych sukcesów!

I nagroda dla Jakuba Sobczaka

Uczeń Jakub Sobczak zdobył I nagrodę w drugiej edycji konkursu Zabytki Podlasia w miniaturze, organizowanej przez Muzeum Historyczne, Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku pod patronatem: Marszałka Województwa Podlaskiego, Podlaskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Rektora Politechniki Białostockiej.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia pokonkursowej wystawy w Muzeum Historycznym, na ulicy Warszawskiej 37 w Białymstoku.