Inspirator - Iza Tarasewicz

Ostatnie spotkanie z cyklu Inspirator upłynęło nam na poznaniu sylwetki jednej z najciekawszych polskich artystek młodego pokolenia - Izy Tarasewicz. W ramach projektu Inspirator Iza opowiedziała o swoim pochodzeniu, wykształceniu, kształtowaniu zainteresowań, oraz obecnym projekcie nad którym pracuje. Prace Izy stworzone podczas pobytu rezydencyjnego w Berlinie będzie można zobaczyć już 14 listopada w Galerii Arsenał w Białymstoku.

Więcej…

 

Nagrody dla naszych uczennic

W konkursie pt. "Źródła natury", organizowanym przez LP w Nałęczowie upamiętniającym 100. rocznicę śmierci Józefa Chełmońskiego I. miejsce zajęła uczennica naszej Szkoły z klasy III tf Kamila Ostaszewska, a jedno z wyróżnień trafiło do Magdaleny Mortel, również z klasy III tf.
Serdecznie gratulujemy laureatkom i nauczycielowi prowadzącemu - Urszuli Wyrzykowskiej!

http://www.lpnaleczow.com/?cat=14&id=0

 

Wystawa pedagogów Liceum Plastycznego w Supraślu

17 października, w piątkowy wieczór w Galerii im. Sleńdzińskich w Białymstoku odbył się wernisaż wystawy artystów - pedagogów Liceum Plastycznego w Supraślu.
Tytułowa DROGA to różne postawy twórcze.

Różne drogi, różne realizacje...

Więcej…

 

Dzień Edukacji Narodowej

Oto jak wyglądały obchody Dnia Edukacji Narodowej Anno Domini 2014 w Naszej Szkole.

Relacja fotograficzna.

 

Inspirator - Paweł Kwiatkowski

Pierwszego października odbyło się otwarcie wystawy grafiki Pawła Kwiatkowskiego w szkolnej Galerii pod Plafonem. Zobaczyliśmy pełne emocji widzenie człowieka przez Artystę. A potem było już tylko lepiej. Paweł w ramach projektu INSPIRATOR raczył nas opowieściami o twórczości, determinacji, sile oraz uczelni w  Łodzi, w której studiował a teraz jest jej wykładowcą. Nie obyło się oczywiście bez wspomnień- Paweł jako absolwent również i  naszej Szkoły z rozrzewnieniem wspominał czasy Plastyka..

Więcej…

 

Konkurs Technotalent 2014

Fundacja Technotalenty i Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego zapraszają do udziału w konkursie Technotalent 2014. Do wygrania 30 tys. zł oraz nagrody specjalne.

Uczestnikami konkursu mogą być osoby w wieku od 18 do 30 lat, które realizują, zrealizowały lub planują zrealizować innowacyjne projekty techniczne, wzornicze lub społeczne.

Więcej…

 

stat4u