VI OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD I KONKURS MAŁYCH FORM FILMOWYCH "DIGITALIA" SUPRAŚL 2016

REGULAMIN

FORMULARZ ZGŁOSZENIA

 

Nagrody i wyróżnienia naszych uczniów w konkursie „My z Podlasia”

W dniu 6 kwietnia dziewięcioosobowa grupka uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w VII edycji konkursu „My z Podlasia”, organizowanego przez Zespół Szkół Gastronomicznych w Białymstoku. Konkurs podzielony jest na kilka kategorii: recytacja, śpiew, twórczość własna i przepisy kulinarne.

W kategorii twórczość własna Ernest Borowski z kl. II gr wywalczył II miejsce, Mateusz Dawidziuk z kl. I ti zajął III miejsce, a Maja Bernaczek  z kl. II ti dostała wyróżnienie.

W kategorii piosenka Julita Pańkowska z kl. I gr zajęła III miejsce, a Daniela Radecka z kl. III sg i Eliza Szkobodzińska z kl. II gr otrzymały wyróżnienia.

Gratulujemy nagrodzonym, tym bardziej, że konkurencja była ogromna!

Fotogalerię i wyniki konkursu można obejrzeć na stronie szkoły organizatora www.zsg.bialystok.pl.

 

WALENTYNKOWE ŚPIEWANIE

Od tego roku Walentynki będą mi się kojarzyć tylko i wyłącznie z miłością do śpiewania. Dlaczego?

Dzięki  pomysłowi naszej wielkiej trójki , czyli nauczycielek  języka angielskiego, klasy I- III miały przygotować  w ramach lekcji   (i wcześniej wspomnianego  święta) piosenki o tematyce miłosnej. Przez dwie godziny śpiewaliśmy ile sił w płucach repertuary artystów takich jak: Britney  Spears, Celine Dion,  Elvis Presley, itp.  Mogliśmy dać popis  nie tylko znakomitym ( : )  ) wokalem, ale również  zacną  choreografią  (tu ukłony kieruję w stronę Maćka Kiermana).

Miłą niespodzianką stał się występ naszych pań od języka  angielskiego (winszuję występu).

Były to godziny świetnej  zabawy, pełne śmiechów i dzikich pląsów.  Liczymy na kolejne karaoke,  niekoniecznie  w ramach święta.

Anna Adamska  kl.  III  tf

 

Więcej…

 

INSPIRATOR - ZBYSZEK ROGALSKI

 

Więcej…

 

SPOTKANIE Z POETĄ - LAUREATEM NAGRODY LITERACKIEJ GDYNIA 2015, PIOTREM JANICKIM

Dnia 10 marca 2016 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z  laureatem  Literackiej Nagrody Gdynia 2015, panem Piotrem Janickim. Jego tomik poezji „Wyrazy uznania” uzyskał najwyższe oceny krytyków literackich.

Pan Piotr Janicki przyznał, że traktuje poezję  jak zabawę. Podpatruje muzykę, podsłuchuje dźwięki, bawi się słowami. Tworzy czasem dziwne konfiguracje wyrazów, zwracając  uwagę na ich brzmienie.

Pomysły czerpie z różnych sytuacji życiowych, filozofii, sztuki, natury. Potwierdza, że fascynował się poezją Mirona Białoszewskiego.

Podczas spotkania pan Piotr Janicki zorganizował niemalże spektakl  teatralny, włączając w jego realizację wszystkich słuchaczy. Modulował tonacje dźwięków wydawanych z instrumentów oraz „dźwięczących” przedmiotów.  Jednocześnie czytał swoje nowe utwory. To, co było w nich najważniejsze, wybrzmiewało w ciszy, kontrastującej z krzykiem „mediów”.

Spotkanie na długo pozostanie nam  w pamięci. Panu Piotrowi życzymy kolejnych nagród!

 

Więcej…

 

Dni Otwarte 2016

 

stat4u